środa, 8 stycznia 2014

Przez różowe szkiełko

My, Polacy, bardzo często mamy tendencje do popadania w depresję, przygnębienie. Nie jest to chyba jednak do końca nasza wina, że w porównaniu z mieszkańcami południa Europy, którym słońce pięknie przygrzewa dużo częściej i mocniej niż nam, wypadamy na mruków i gburków. Co prawda daleko nam jeszcze do Anglików (ach, te stereotypy.. ale przyznajcie, jest w nich ziarnko prawdy!!), ale i tak ogólnie wiadomo, że dla nas częściej szklanka jest do połowy pusta niż pełna. Każdego z nas dopadają takie chwile i ważnym jest, żeby dawać sobie z nimi radę! Co ja wtedy robię? Nietrudno zgadnąć ;) zamykam się w pracowni i pozwalam moim dłoniom działać! I zawsze używam przy tym kolorów, które są energetyczne i sprawiają, że wewnetrznie odżywam. Do takich kolorów należy różowy i to właśnie tę barwę wykorzystałam przy komplecie biżuterii, który mam Wam do pokazania.
Na komplet składa się naszyjnik, bransoleta oraz kolczyki. Zestaw wykonałam metodą haftu sutaszowego, a dodatkowo każdy z elementów podszyty jest filcem. Ponadto, każdy element kompletu został uzupełniony kamieniami oraz koralikami, a wszystko to w odcieniach różu, grafitu i bieli.

Czy i Wy tak jak ja dla poprawy nastroju korzystacie z tego rodzaju terapii kolorami? :)11 komentarzy:

 1. Piękny komplecik. Zawsze podziwiałam sutasz, choć sama nie mam do niego cierpliwości
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa! Spróbuj się przekonać, efekty zawsze wynagradzają trud pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko! Ile pracy musiałaś w to włożyć. Ale było warto!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim energetycznym kolorem jest pomarańczowy, nim się leczę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, pomarańcz również dodaje mi sił! W poście "W kolorach tęczy" pokazałam torbę, którą również lubię nosić gdy mam zły dzień, a jest na niej dużo tego właśnie koloru :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam, próbowałam różnych rzeczy ale do sutaszu nigdy się nie zabrałam - wygląda dla mnie mega skomplikowanie. Prace prześliczne, prawdziwe arcydziełka. Bardzo mi się podobają. Zapraszam z rewizytą - będzie mi niezmiernie miło:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo optymizmu w tym komplecie. Ale jest jednocześnie bardzo delikatny. Podziwiam artyzm wykonania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezwykle piękny komplet. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).

  OdpowiedzUsuń