czwartek, 17 października 2013

Na szkle malowane

Postanowiłam pokazać Wam dzisiaj coś, czego jeszcze na moim blogu nie było, a co stanowi pierwszą i zarazem jedną z moich największych pasji. Mogę śmiało powiedzieć, że od malowania na szkle rozpoczęła się moja przygoda z wytwarzaniem rękodzieła dla innych. Odkąd zaczęłam się tym zajmować wykonałam w sumie dziesiątki obrazów o tematyce sakralnej (czego przykład znajdziecie poniżej :) ), ale również wiele o tematyce świeckiej dekoracyjnej. Projektowałam i wykonywałam witraże okienne, drzwiowe, witraże w postaci ścianek działowych oraz obrazów. Technikę tę wykorzystywałam również tworząc szkło użytkowe tj. wazony, patery, karafki czy lustra. Niestety, nie posiadam zdjęć wszystkich rzeczy który wyszły spod mojej ręki, ponieważ wiele z nich powstało w czasach gdy prowadzenie bloga nie było czymś powszechnie znanym a ja nie zawsze pamiętałam, aby swój twór uwiecznić (nie sądziłam, że zdjęcia te kiedyś mi się przydadzą :) ). Ponadto, nie wszystkie zdjęcia które posiadam będą wysokiej jakości, czasem robiłam je naprędce telefonem aby tylko uwiecznić jakiś ciekawy projekt dlatego też proszę o wyrozumiałość, gdy któreś z opublikowanych tu zdjęć nie będzie idealnie wyraźnie - są rzeczy, którymi mimo braku dobrego ujęcia chciałabym się podzielić :) 

Poniższy obraz jest najnowszym, który zrobiłam a przedstawia modlącego się Jezusa. Obraz malowałam przy użyciu farb witrażowych oraz taśmy ołowianej. Nie zdążyłam go jeszcze oprawić, farby muszą dobrze wyschnąć żebym nie zaprzepaściła poświęconych mu godzin. Efekty mojej pracy poniżej :)
Tu zdjęcie ze zbliżeniem na twarz.
8 komentarzy:

 1. Witaj! Dziękuję za odwiedziny:))) Twoje prace są piękne!!! Wkładasz w nie wiele serca!!! Zauważyłam, że idealnie dobierasz barwy!!! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny obraz ;-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Obraz piękny i niepowtarzalny. Cieszę się, że mogłam Cię poznać i obejrzeć Twoje "rękoczyny". Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja droga. Przepiękny masz talent! Ten obraz jest cudowny. Bardzo, bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 5. Filc, sutasz, aż tu nagle- aż mi zaparło dech :) Jestem w Nim zakochana

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyobraźnie mam bogatą, dlatego nie umiem trzymać się jednej techniki i "skaczę z kwiatka na kwiatek" :)

  Dziękuję Wam wszystkim za tyle ciepła!!

  OdpowiedzUsuń